Jaka to melodia #2

Dzisiaj wybieramy najlepsze utwory z trailerów filmowych. Temat – rzeka, zatem postanowiłyśmy ograniczyć się wyłącznie na najnowszych produkcji.

DEMOLITION

Najnowszy film w reżyserii Jeana – Marca Vallée (Cafe de Flore, Witamy w klubie i Dzika droga) to historia nowojorskiego bankiera, który musi sobie poradzić z nagłą śmiercią żony. By coś naprawić, musisz to rozebrać na części – to rada teścia, którą bohater szczególnie wziął sobie do serca. W rolach głównych Jake Gyllenhaal, Naomi Watts i Chris Cooper. W zwiastunie wykorzystano kawałek Charles Bradley & The Menahan Street Band – Heartaches and Pain.

LOVE & MERCY

Propozycja nie tylko dla fanów The Beach Boys. Paul Dano gra Briana Wilsona u szczytu możliwości twórczych. Artysta tworzy swoje arcydzieło, przesuwa granice muzyki popularnej, jednocześnie zaczyna zatracać się w szaleństwie. John Cusack z kolei wciela się w Wilsona starszego, sponiewieranego przez lata choroby psychicznej, uzależnionego od kontrowersyjnego terapeuty, doktora Landy’ego (Paul Giamatti). W trailerze filmu Billa Pohlada nie mogło zabraknąć piosenek The Beach Boys: I Get Around i God Only Knows. Film w październiku będzie można zobaczyć na portalu cineman.pl

JESSICA JONES 

To drugi z czterech planowanych przez Marvela i Netflix seriali (pierwszym z nich był oczywiście Daredevil). Krysten Ritter wcieli się w tytułową Jessikę Jones, która po krótkiej karierze jako walcząca ze złem bohaterka, próbuje odbudować swoje życie prywatne i zawodowe. Pracując jako detektyw zostaje wciągnięta w szereg nowojorskich spraw. W teaserze serii usłyszymy kawałek Joan Jett – Bad Reputation.

ANGRY BIRDS

Gra na smartphony na początku 2016 roku będzie miała swoją animowaną wersję. Ptakom głosów użyczą, między innymi: Jason Sudeikis, Bill Hader, Josh Gad, Maya Rudolph i Danny McBride. Skoro ptaki są wściekłe, w zwiastunie nie mogło zabraknąć kawałka Bad Michaela Jacksona. Romantyczny utwór to Carpenters – (They Long to Be) Close to You.

THE BIG SHORT 

Obok obsady tego filmu nie można przejść obojętnie. Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling i Steve Carell zagrają w ekranizacji książki Michaela Lewisa o krachu na Wall Street i ostatnim kryzysie na rynku nieruchomości. W zwiastunie usłyszymy Led Zeppelin – When the Levee Breaks.

IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 2

W listopadzie czeka nas ostatnie spotkanie z Jennifer Lawrence jako Katniss Everdee. W trailerze zadedykowanym Prim, młodszej siostrze głównej bohaterki usłyszymy kawałek M83 – My Tears Are Becoming A Sea.

LOUDER THAN BOMBS

Jeden z ciekawszych filmów pokazywanych na tegorocznym festiwalu w Cannes i Toronto, to dramat rodzinny debiutującego w języku angielskim Joachima Triera (Reprise. Od początku, raz jeszcze). Osią międzypokoleniowego konfliktu jest śmierć matki (Isabelle Huppert), która – jak głosi oficjalna wersja zdarzeń – uległa wypadkowi samochodowemu. Tymczasem ojciec (Gabriel Byrne) przed dwójką synów (Jesse Eisenberg i Devin Druid) zataja prawdę o jej samobójstwie. Jednak nadchodzi czas rozliczeń z przeszłością. W zwiastunie kawałek Solomona Greya – Glas/Green.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s