Oklahoma! | Wyndham’s Theatre, London

Kto by pomyślał, że historia o farmerach i kowbojach może być tak seksowna? Ten musical to przykład, jak przy niewielkiej ingerencji w materiale źródłowym, można stworzyć świeże i porywające przedstawienie. Myślę, że gdyby nie ta wersja, ochrzczona właśnie „sexy Oklahomą”, to nigdy w życiu nie sięgnęłabym po ten klasyk (w sieci dostępna jest przecież głośna wersja z Hugh Jackmanem).

W sferze fabularnym pomysł jest bardzo prosty: dziewczyna i dwóch kawalerów walczących o jej względy. W tle amerykańskie miasteczko, w którym absolutnie nic się nie dzieje, tu największą atrakcją jest lokalna potańcówka. Młodzi flirtują, pożądają i kochają… czasem na zabój.

Arthur Darvill i Anoushka Lucas w głównych rolach, są nie tylko utalentowanymi aktorami, ale również muzykami, i to właśnie, gdy zaczynają śpiewać ich postacie nabierają większej głębi. Na drugim planie jest równie ciekawie, amerykańsko-angielska obsada daje z siebie absolutnie wszystko. Muzyka, czasem ozdobiona gitarowymi riffami, brzmi jakby była napisana wczoraj, a nie 80 lat temu.

(M.)

Zdjęcie: Marc Brenner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s