Konkurs – Święta Joanna w Multikinie

dnia

Święta Joanna – sztuka noblisty Bernarda Shawa oparta jest na autentycznych protokołach  z procesu Joanny, schwytanej przez Anglików i przesłuchiwanej jako czarownica. Postać wywoła skrajne emocje. Dla jednych Joanna była prawdziwym żołnierzem i przywódcą, wręcz świętą, dla innych – wieśniaczką i heretyczką. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla biegu historii miała ogromne znaczenie. Zwyczajna dziewczyna zakłada rycerską zbroję i niczym wprawiony żołnierz, rusza na ziemie okupowane przez Anglików, by nie tylko wyzwolić miasto, ale całkowicie odmienić losy wojny stuletniej…

Postać Dziewicy Orleańskiej  należy do najczęściej portretowanych kobiet w historii kina i teatru. Pod koniec zeszłego roku sztuka Shawa znalazła się w repertuarze Donmar Warehouse, a Gemmie Arterton przypadła rola trudna, ale i atrakcyjna jednocześnie. Niewątpliwie aktorka musi zmierzyć się ze swoimi poprzedniczkami odgrywającymi rolę Joanny, ale z drugiej strony pozwoli jej prawdopodobnie zbudować wizerunek silnej aktorki scenicznej. Piękną aktorkę do sukcesu prowadzi zdolna reżyserka – Josie Rourke, której spektakle mogliśmy oglądać na ekranach polskich kin.

Retransmisję przedstawienia będzie można zobaczyć 18 maja 2017 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze

Rozdajemy 3 podwójne zaproszenia na to wydarzenie!

Zasady konkursu:

  1. Polubić wpis na Facebooku dotyczący konkursu
  2. Odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Podaj 2 tytuły spektakli wyreżyserowanych przez Josie Rourke, które mogliśmy oglądać w polskich kinach w ramach NT Live.

Odpowiedź wyślij na adres: kulturalniepogodzinach@gmail.com wpisując w tytule Święta Joanna oraz miasto, które Cię interesuje. Nie zapomnij podać swoje imię i nazwisko.

Na odpowiedzi czekamy do wtorku, tj. 16 maja, do północy. Zwycięzcę powiadomimy mailowo.

Koniecznie zapoznaj się z repertuarem wydarzeń teatralnych na stronie Multikina.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s