Wielkie gwiazdy w krótkich metrażach

Ile potrzeba czasu, by opowiedzieć ciekawą historię? Godzinę, dwie, a może kilkanaście minut? Gdy obejrzycie poniższe filmiki, przekonacie się, że wystarczy mniej niż 20 minut (niektórym nawet 2 minuty!). Wyszukałam dla Was w sieci najfajniejsze krótkometrażówki. Nazwiska aktorskich gwiazd bez trudu przekonają Was, by kliknąć: Play.

DOG FOOD.  Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nietrudno zrozumieć ból człowieka, który właśnie traci swojego pupila. Brian Crano, reżyser i twórca scenariusza 18-minutowego filmu Dog Food, mierzy się właśnie z tym tematem, ale swojej historii nadaje niespodziewany kurs. W filmie wystąpiła znana ze swojego zamiłowania do czworonogów Amanda Seyfried oraz Cory Michael Smith i David Craig. Premierę miał w 2012 roku na SXSW Film Festival.

DUST.  Film łączący elementy horroru i fantasy wyreżyserowali Ben Ockrent i Jake Russell. Dust to projekt, który powstał dzięki funduszom zebranym w sieci. Pojawił się na wielu prestiżowych festiwalach. Główną rolę zagrał znany z Harry’ego Pottera – Alan Rickaman.

THE VENTRILOQUIST.  Co trzeba zrobić, by zatrudnić Kevina Spacey w swoim projekcie? Trzeba wygrać konkurs na scenariusz organizowany przez Trigger Street Productions, firmę aktora (odpowiedzialną m.in. za produkcję Captain Phillips czy The Social Network). Tak właśnie zrobił Benjamin Leavitt, absolwent New York University. W The Ventriloquist Spacey gra brzuchomówcę z bardzo niepokorną lalką.

 HOTEL CHEVALIER.  W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć krótkometrażówki mojego ulubionego reżysera Wesa Andersona. Reżyser zachowuje swój charakterystyczny styl i zatrudnia Jasona Schwartzmana, który potem stanie się elementem obowiązkowym niemal każdego jego filmu. Partneruje mu Natalie Portman. Film trwa 13 minut, a zdjęcia zajęły ponad 2 dni.

CONNECTION.   Nikolai Khalezin jest pracownikiem białoruskiego teatru, Jude Law … wszyscy wiedzą kim jest. Mężczyźni spotykają się na lotnisku. Obaj otrzymują telefon z informacją, że powrót do domu nie jest bezpieczny. Dom aktora została otoczony przez paparazzi, a Białorusinowi grozi aresztowanie przez władze państwowe. Historia została luźno oparta na doświadczeniach Khalezina. Film powstał we współpracy dwóch teatrów: londyńskiego Old Vic i  Belarus Free Theatre.

 ASPIRATIONAL.  To najkrótszy film w zestawieniu. Ale 2:36 w zupełności wystarczy, by zrozumieć przesłanie filmu. To celna krytyka współczesnego społeczeństwa. Media społeczne, które mają zmniejszać dystans między ludźmi, tak naprawdę go pogłębiają. Film, w którym występuje Kirsten Dunst, wyreżyserował Matthew Frost dla Vs. Magazine.

STEVE.  Młodą parę codziennie nawiedza sąsiad z dołu. Steve bardzo chciałby napić się herbaty. Usilne próby przeprowadzenia przyjacielskiej rozmowy wskazują, że człowiek jest bardzo samotny. Ale nie tylko samotność, ale również frustracja dochodzą tu do głosu. Film wyreżyserował  Rupert Friend, główne role zagrali: Keira Knightley, Tom Mison i Colin Firth. Film pokazywany był w kinach w ramach akcji Stars in Short (warto poszperać w sieci!)

3 Komentarze Dodaj własny

  1. Moka pisze:

    „znany z Harry’ego Pottera – Alan Rickaman”

    Ałć. 😉

    Polubienie

  2. Bardzo lubię „Hotel Chevalier”. Uroczy film. I Natalie… ❤

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s