The Las Man on Earth

Co byś zrobił gdybyś był ostatnim człowiekiem na ziemi? Zamieszkałbyś w najpiękniejszej posiadłości w okolicy? Ozdobiłbyś dom obrazami Moneta i Rembrandta, bo w muzeum i tak nikt już ich nie obejrzy? Popijałbyś najdroższego szampana, za którego nie musiałbyś płacić i odpoczywałbyś w basenie wypełnionym po brzegi margaritą?
Jest rok 2020, a Phil (Will Forte) to jedyny człowiek, który przeżył epidemię. Na ziemi nie ma już nikogo, dobrze to sprawdził przejeżdżając stan po stanie, aż cała mapa USA zapełniła się złowieszczymi krzyżykami. Zrezygnowany Phil wraca do swojego rodzinnego miasta Tucson i zajmuje piękną posiadłość. Jeździ na zakupy, za które nie musi płacić i samotnie gra w kręgle. Upija się do nieprzytomności darmowym alkoholem i zupełnie nie dba o porządek i higienę osobistą.

Kpi z filmu Cast Away, a przecież jak Tom Hanks rozmawia z wymyślonymi przyjaciółmi. Brak kontaktu z ludźmi bardzo go przytłacza. Modli się do Boga o towarzyszy niedoli, ale ten go nie chce słuchać. W końcu pozbawiony wszelkiej nadziei krzyczy do niego: Wygrałeś!  Na tym lepiej skończę, bo cokolwiek więcej bym powiedziała, mogłoby Wam zepsuć zabawę. A ta naprawdę może być przednia.

Twórcą serii  i odtwórcą głównej roli jest Will Forte. Człowiek, który doskonale wie jak rozśmieszać ludzi, skoro przez wiele lat występował w programie Saturday Night Live. Wbrew pozorom The Last Man on Earth nie ma formuły one man show, chociaż mam wrażenie, że aktor znany z Nebraski, bez trudu udźwignąłby ciężar całego przedsięwzięcia. Obok Forte’a pojawia się przezabawna Kristen Schaal, a niebawem obsadę wzmocni gwiazda Mad Mena – January Jones.

Nowy serial telewizji Fox na materiałach promocyjnych ogłasza się najbardziej oryginalną komedią ostatnich lat. I chyba nie ma w tym zbyt wiele przesady. Choć temat jest nam dobrze znany z dużego ekranu (Cast Away – poza światem, Jestem legendą), to jednak poprowadzony jest wyjątkowo zręcznie i zaskakująco. Po dwóch odcinkach naprawdę nie mam pojęcia jak potoczą się losy ostatniego ziemianina. A bardzo chciałabym się dowiedzieć.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s