BLOGOSTAN

Hej,

Dzieli nas pięć minut różnicy wieku i trzy centymetry wzrostu, ale znacznie więcej nas łączy. Przede wszystkim mamy podobną wrażliwość i poczucie estetyki. Śmiejemy się z tych samych gagów w kinie i w teatrze, w ciemno wybierzemy zawsze (!) tę samą książkę lub płytę. Może bliźniaki tak już mają 😉

Ten blog to nasze bardzo subiektywne spojrzenie na to, co dzieje się w kulturze. Piszemy głównie o filmie, teatrze i serialach. Staramy się podążać za nowościami i trendami, ale, jak sugeruje tytuł bloga, robimy to po godzinach. A skoro doba nie jest z gumy, na wszystko czasu nie wystarczy.

W 2016 roku pojechałyśmy na turystyczną wycieczkę do Londynu, a przy okazji obejrzałyśmy dwa przedstawienia: Romeo i Julię w reżyserii Kennetha Branagha z Richardem Maddenem i Lily James oraz The Spoils z Jesse Eisenbergiem. Od tego czasu ta fanaberia – jak to niektórzy mogliby nazwać – urosła do rozmiarów prawdziwej pasji. Kilka razy w roku pakujemy walizki i jedziemy do Londynu, by nakarmić głód teatralnych emocji. Nie bądźcie zatem zaskoczeni, że sporo tekstów na naszym blogu poświęcamy londyńskim przedstawieniom. Chcemy udowodnić, że teatr to nie są nudy, jakie mogą się Wam kojarzyć z obowiązkowych szkolnych wypraw z polonistką. Co najważniejsze, aby zobaczyć genialne przedstawnienia nie trzeba nawet jechać do Wielkiej Brytanii. Wystarczy wybrać się do kina na specjalne pokazy. I o nich również piszemy.

Wszystkie teksty pojawiające się na blogach, stanowią naszą własność intelektualną. Możesz ich używać do celów niekomercyjnych, możesz cytować, ale zawsze z podaniem źródła i najlepiej nas o tym uczciwie poinformuj (mailowo).

Jesteśmy otwarte na wszelką współpracę, wymianę opinii i doświadczeń.

Maile prosimy kierować na adres:

kulturalniepogodzinach@gmail.com

Znajdziecie nas również na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do śledzenia.

Z pozdrowieniami,

Agnieszka Jedynak

Magdalena Jedynak

OBECNIE WSPÓŁPRACUJEMY Z:
kultura_kulturalnie po godzinach         KINO NOWE HORYZONTY

images

2 Komentarze Dodaj własny

 1. Matylda pisze:

  Świetny blog, żałuję, że wcześniej na niego nie wpadłam, a udało się to przypadkiem, gdy w czasie przerwy śniadaniowej od niechcenia wpisałam w google: kino niezależne, filmy offowe. Jest naturalnie, bez nacisku, bardzo zachęcająco. Już zaczynam spisywać tytuły 🙂

  Polubienie

  1. Kulturalnie Po Godzinach pisze:

   Pięknie dziękujemy za miły komentarz 🙂
   Z pozdrowieniami,
   Magdalena & Agnieszka

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s