Klony Greya mają się dobrze, czyli co czytają Polacy

Pan i Uległa mają świadomość, iż Pan może zażądać od Uległej czegoś, czego Uległa nie jest w stanie spełnić bez ponoszenia fizycznej, umysłowej, emocjonalnej, duchowej czy innej szkody. W takich okolicznościach Uległej wolno wykorzystać hasło bezpieczeństwa (…) Hasło bezpieczeństwa „Żółte” zostanie użyte w celu zwrócenia uwagi Pana na fakt, iż Uległa znajduje się blisko granic wytrzymałości. Hasło bezpieczeństwa „Czerwone” zostanie użyte w celu zwrócenia uwagi Pana na fakt, iż Uległa nie jest w stanie znieść dalszych żądań. W przypadku wypowiedzenia tego hasła Pan natychmiast zaprzestaje wykonywania działań (…). To fragment książki 50 twarzy Greya, niejakiej E.L.James. O książce, w kontekście ciekawego zjawiska społeczno – kulturowego, pisałam w poście: Porno-mamuśki szturmują księgarnie, czyli lepiej nie przeglądaj rankingów bestsellerów [KLIK].

 

Teraz się zastanawiam jakiego kodu powinno się użyć, by zatrzymać ten wzmożony atak Greya i jego klonów, którzy w co miesiąc w rankingu książkowych bestsellerów, mają się wyjątkowo dobrze.

Oto kilka wniosków, które przyszły mi do głowy po przejrzeniu lipcowego rankingu bestsellerów Gazety Wyborczej (opublikowany dzisiaj – klik).

 

Atak klonów

Sylvia Day, Wyznanie Crossa, pozycja 4 GW, pozycja 9 RP

Od czasu niespodziewanego sukcesu erotycznej trylogii autorstwa pani James, której główna bohaterka niezliczoną ilość razy jęczy, wzdycha i wywraca oczy, nastąpił prawdziwy boom na niegrzeczną literaturę dla kobiet. Nawet nie chodzi o to, że autorzy tych książek nie wykazują się specjalną pomysłowością, ale również wydawcy, robią wszystko, by jednej książki od drugiej nie odróżnić. A kajdanki, szpilki, maski obowiązkowo muszą znaleźć się na okładce.

Lubimy piosenki, które znamy

Matthew Quick Poradnik pozytywnego myślenia (11 GW), Max Brooks World War Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników(14 GW)

Książki, które nigdy nie pojawiłyby się w rankingu bestsellerów, gdyby nie powstał na ich podstawie dobry film (Poradnik…), albo film z Bradem Pittem (World War Z. ).

Love krove

Spora ilość kobiecej literatury: Anna Ficner-Ogonowska, Zgoda na szczęście (number one w obu zestawieniach), Alibi na szczęście (9 GW, 6 RP), Krok do szczęścia (12 GW)

Anna Ficner-Ogonowska to kobieta, która ostatnio zdetronizowała samą Katarzynę Grocholę w dziedzinie kobiecej literatury w Polsce. Nauczycielka, mama dwójki dzieci, a na dodatek posiadaczka zaradnego męża, który wysłał potajemnie jej teksty do wydawnictwa. Ach, już ten wątek nadaje się do powieści…

 1148871_526393574101024_239424108_n

Chodakowska wyrzeźbi ci kaloryfer na brzuchu!

Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską (3 RP),

Kiedyś była Mariola Bojarska-Ferenc, która wprowadzała polskie kobiety w świat fitnessu. Dziś nastała epoka Ewy Chodakowskiej, która potrafi zmotywować setki dziewczyn do wysiłku ponad siły. Chodakowska Ameryki w książce nie odkrywa (jeśli chodzi o dietetykę i motywowanie), za mordercze treningi Chapeau bas!

Madame Chic zrobi z Ciebie paryżankę!

Jennifer L. Scott, Lekcje madame Chic (14 RP)

A gdy masz już brzuch niczym skała, trzeba zadbać o styl. Ale o to troszczy się już Jennifer L. Scott – blogerka lajfstajowa, tej z kolei doradza sama madame Chic (nieprzebierający w słowach fan muzyki z lat 70-tych, zapyta: wtf is madame Chic?). Dwadzieścia prostych rad i wskazówek, by wyglądać i żyć jak rodowita paryżanka. Naprawdę to kupujecie, Drogie Panie?

Na szczęście rankingi bestsellerów i mój humor ratuje kilka dobrych pozycji książkowych: Joyland Stephena Kinga,Bezcenny Zygmunta Miłoszewskiego i Kronos Witolda Gombrowicza. Może za miesiąc będzie lepiej…– wzdycham i biorę do rękiMistrza i Małgorzatę, by przeczytać po raz n-ty.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s