Angie Stone, Rich Girl

BOGACZKA ANGIE
„It’s time for Angie to do Angie” – mówi artystka w przedmowie do swojego najnowszego albumu, Rich Girl. Zdaje się, że Angie po słabym przyjęciu jej poprzedniej płyty, Unexpected, wyciągnęła słuszne wnioski. Obawiając się kolejny raz utracić siebie i artystyczną autentyczność, napisała większość tekstów na nowy album oraz zajęła się ich produkcją. Zamiast ślepego podążania za trendami, dogadzania producentom i ekspertom branży muzycznej, zaserwowała nam płytę w tradycyjnym soulowym stylu, w którym jej wokal brzmi niewiarygodnie, a teksty prawdziwie. Jednym słowem, opłacało się czekać trzy lata na nowy krążek wokalistki.

angie-stoneArtystka nadała nowej płycie nieco przewrotny tytuł, Angie, pomimo wielu lat na scenie i wielu wyróżnień, wcale milionów się nie dorobiła. Bogactwo według Stone nie zależy od stanu konta, a od życiowych doświadczeń, a tych z pewnością jej nie brakuje. I choć Angie Stone nie wylewa już rzewnie łez, jak po rozstaniu z D’Angelo, to wciąż jest ekspertką od pisania miłosnych historii, niekoniecznie szczęśliwych. Na najnowszym albumie taką balladową perełką jest Guilty. Ale album promują bardziej skoczne piosenki, Do What U Gotta Do oraz Rich Girl, napisane przez Y’anne Crawley. Noga sama przy nich chodzi.

Wokalistka nie tylko muzycznie poszła pod prąd, ale również nie zdecydowała się podeprzeć modnym nazwiskami muzyki R’n’B. Na płycie usłyszymy jedynie intro w wykonaniu Malcolma-Jamala Warnera, znanego z serialu Bill Crosby Show. Jedyny utwór zaśpiewany w duecie, to (świetne) Sistars z dawno już zapomnianą Tweet. Piosenka jest nawiązaniem do Brotha z albumu Mahogany Soul z 2001 roku. Zresztą Rich Girl zdaje się, że powstała z tęsknoty za tamtym sukcesem i tamtą Angie Stone.

_____________
tekst: Magdalena
Angie Stone, Rich Girl
Warner Music Poland, 2013
Zdjęcia: www.facebook.com/RealAngieStone
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s