Imany, The Shape of a Broken Heart

LEK NA ZŁAMANE SERCE
Trzeba przyznać, że jak na debiut, płyta jest bardzo dojrzała i zaskakująco równa. Mowa o płycie Imany, The Shape of a Broken Heart, artystki  z głosem Tracy Chapman i wdziękiem innej francuskiej wokalistki, Ayo.

Ciężko jednoznacznie określić gatunek, który tworzy Imany. Jazz, soul przeplata się tu z akustycznym folkiem i bluesem. Niewątpliwie wpływ na taką mieszankę muzyczną ma przeszłość artystki. Wychowana we Francji, ale pochodząca z rodziny afrykańskich emigrantów, bardzo mocno jest przywiązana do swoich korzeni. Nie sposób tu nie odnaleźć odniesień do Afryki, która jest bliska sercu artystki i którą utożsamia ze swoją nieżyjąca już babcią. Tytułowa piosenka Shape of a Broken Heart jest właśnie dialogiem wokalistki z Afryką i jej rodziną. Tytuł też nie pojawił się tu przypadkowo, bowiem Afryka jako kontynent ma dla artystki kształt złamanego serca. W zasadzie cała płyta jest bardzo osobista, jak chociażby utwór Seat with Me czy You will never know.
O tym, że You will never know, będzie promował płytę zdecydowali współpracownicy i bliscy artystki (zwłaszcza dzieci), których Imany poprosiła o przesłuchanie całego materiału i wybranie jednej, najlepszej według nich piosenki. Jednogłośnie wybór padł na You Will Never Know. Nic dziwnego, że piosenka ta stała się hitem. Optymistyczna i łatwo wpadająca w ucho melodia szybko znalazła wielbicieli na całym świecie. Jestem przekonana, że nowy singiel Please and Change ma szansę powtórzyć sukces poprzedniego.   
 
Imany, pracując nad pierwszą płytą nagrała ponad 30 utworów, na płycie jednak zdecydowała się umieścić tylko 12 z nich, za to bardzo nastrojowych i wspaniale oddających duszę artystki. Oprócz promujących album utworów, polecam przepiękną kompozycję Grey Monday i Pray for Help. Ci, którzy zakupili wersję płyty w wersji Deluxe, mogą również liczyć na akustyczne wersje utworów zamieszczonych na płycie oraz kilku całkiem nowych.
Warto dać się zauroczyć Imany i jej zjawiskowemu głosowi, tym bardziej, że już wiosną ponownie zawita z koncertami do naszego kraju (we Wrocławiu już 15 kwietnia!).
_______________
tekst: Agnieszka
Imany
The Shape of a Broken Heart & Acoustic Sessions, 2 CD Deluxe Edition
Magic Records
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s